South Beach Diyeti

South Beach Diyeti, Amerikalı kardiyolog Arthur Agatston tarafından 2013 yılının nisan ayında paylaşılmıştır. Amazon internet sitesinden satışa sunulan diyet satılma rekorları kırmış ve uzunca bir süre Amazon sitesinin en çok satan 5 ürünü arasında yer almayı başarmıştır.

Arthur Agatston tarafından hazırlanan diyet programı insanlara zayıflamayı ve sağlıklı bir metabolizmaya erişmeyi vadediyor. Diyet programına başladığınızda daha bir hafta tamamlanmadan bel bölgesinde ve göbek bölgesinde yağlar hissedebileceğiniz şekilde eksilmeye başlıyor. Sağlıklı ve formda bir vücuda sahip oluyorsunuz ve kalp krizi riskinizi azaltıyor.

İki hafta boyunca hiç bir egzersiz yapmadan 2-6 kilo arasında kilo verme imkânı sunuyor. Eğer bir egzersiz programı ile devam ederseniz daha tatminkâr sonuçlar elde edebilir hayalini kurduğunuz formda ve fit vücuda kavuşabilirsiniz.

NEDEN South Beach Diyetini Tercih Etmeliyiz?

Bazı diyet programları kalbinizin yıpranmasına ve zarar görmesine sebep olur. South Beach Diyeti dengeli bir diyet programı yağların proteinlerin ve karbonhidratlı besinlerin sağlıklı olanlarını seçmenizi sağlıyor. Böylelikle diyet yaparak zayıflama arzunuzu yerine getirirken kalp sağlınız ve diğer iç organlarınızın bu durumdan olumsuz etkilenmesine mani olabilirsiniz.

South Beach Diyeti Ne Kadar Sürüyor?

Programın süre 2-6 hafta arasında değişiyor. Bu sürecin sonunda hedeflediğiniz ideal kilonuza ulaşacaksınız ve değişik zamanlardaki kötü beslenme alışkanlıklarınızdan kurtulacaksınız. Özelikle tatlı krizlerinden. Diyetin 1. evresinde ekmek ve meyve gibi besinler iki haftalığına hayatımızdan çıkıyor ve ikinci haftanın sonundan itibaren bu tarz besinleri de menülerimize eklemeye başlıyoruz.2. evreye geçtiğimiz zaman bazı alkol çeşitleri, çikolata ve ekmek dahi serbest oluyor. 3. evreye yani mutlu sağlıklı ve fit bir hayata ulaşmanın son adımına geliyoruz. Ardından sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğrenmiş oluyoruz. Programın sonuna ulaştığınızda güzel ve mutlu bir hayatın keyfini çıkarabilirsiniz.